Poncza surferskie – piękno wywodzące się wprost z Ameryki Łacińskiej

Poncza surferskie – piękno wywodzące się wprost z Ameryki Łacińskiej

Tradycyjne poncha surferskie wywodzą się z Ameryki Łacińskiej i mają bardzo długą historię powstawania oraz podbijania rynku międzynarodowego. Ten charakterystyczny element garderoby bardzo chętnie był wykorzystywany przez rdzennych mieszkańców i to jeszcze przed przybyciem pierwszych osadników z Europy. Jego popularność sięgała terenów rozciągających się od południowych fragmentów współczesnych Stanów Zjednoczonych aż po kraniec Ameryki Południowej. Co ciekawe, same kroje poncz były różnorodne i różniły się między poszczególnymi regionami, w których były wytwarzane. Już wtedy każdy mógł nosić to, co mu się podoba.

Poncha surferskie były praktycznym ubraniem dla tamtejszych rdzennych mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Wykonywali je z jednego bazowego kawałka materiału, a częstym materiałem była naturalna wełna alpaki, guanako lub owiec. Już od samego początku zapewniać miały ochronę przed wiatrem, deszczem oraz chłodem. Ich luźny krój pozwał na swobodę ruchów, sprawne nakładanie oraz zdejmowanie.

Niezależnie od tego, czy poncza były noszone na terenach podmokłych, górzystych, pustynnych czy równinnych, to różniły się w zależności od miejsca wykonywania. Każdy obszar miał swoje unikalne tradycje i techniki tkackie, które wpływały na wzory lub zdobienia.

Poncza surferskie – must have dla każdego

Jeżeli jesteś miłośnikiem spędzania czas na plaży, wieczornych luźnych spacerów, przydomowych pikników w lesie czy po prostu kochasz swobodny, ale ciepły styl, to właśnie poncza surferskie powinny znaleźć się na Twojej liście must-have. Ten jednocześnie praktyczny i stylowy element z chęcią uzupełni garderobę i będzie służył przez wiele lat.

Szeroką ofertę wzorów i kolorów można dopasować do każdego klienta. Dzięki nim wyróżnisz się z tłumu, a przy okazji będziesz miał zawsze ciepły element garderoby pod ręką. Obecna mnogość barw jest dużo większa, niż kiedy poncza powstawały tradycyjnie. Teraz nie musisz należeć do żadnego regionu, żeby mieć różne wzory. Wystarczy zakup w sklepie i już możesz cieszyć się pięknem.