Wnętrze skandynawskie to zawsze dobry wybór!

Nie zawsze mamy pomysł, jak urządzić wnętrze, aby było spójne stylistycznie i gustowne. Mimo że wyposażamy je w meble designerskie i wysokiej jakości, to coś zakłóca upragnioną harmonię. Jest na to sposób!

Harmonia bez monotonii

Dobrym sposobem na aranżację wnętrza, w którym każdy element będzie do siebie pasował, jest zdecydowanie się na meble od jednego producenta. Zwłaszcza meble z jednej linii sprawią, że w naszym salonie czy kuchni, nic nie będzie się ze sobą gryźć. Największym wyzwaniem, podczas urządzania mieszkania, zazwyczaj jest salon. To tutaj musimy umieścić wiele mebli, które będą spełniać różnorodne funkcje. Dobrym pomysłem jest podzielenie salonu na co najmniej dwie strefy – wypoczynkową i jadalnianą. Skandynawskie meble, mimo wielu cech wspólnych, pozwolą zaaranżować salon tak, aby panowała w nim harmonia, ale nie było monotonnie. Chociaż zachwycają prostotą, to jednocześnie potrafią być oryginalne i nie do podrobienia. Styl skandynawski ma wiele twarzy, a każda z nich jest godna uwagi.

Praktyczne rozwiązania dla sypialni

Nie tylko salon nabiera rumieńców, gdy urządzimy go w stylu skandynawskim. Sypialnia również w tej wersji prezentuje się doskonale. Najważniejsze w niej jest, oczywiście, łóżko, ale o uroku decydują także meble służące do przechowywania. Szafki nocne w stylu skandynawskim to kwintesencja prostoty i funkcjonalności. Często są wyposażone w zamykaną półkę, gdzie  możemy ukryć drobiazgi, które warto mieć pod ręką, ale są mało dekoracyjne. W sypialni niezastąpiona jest także komoda – nawet jeżeli pokój nie grzeszy dużym metrażem, to warto znaleźć miejsce na ten praktyczny mebel. Mały stolik kawowy również nie jest przeznaczony wyłącznie do salonu. W sypialni może nam zastąpić szafkę nocną, albo służyć w ciągu dnia, gdy szukamy tam ciszy i relaksu. Skandynawskie meble mogą być też punktem wyjścia do urządzenia wnętrza eklektycznego, bowiem tworzą bardzo ciekawe zestawienia z elementami typowymi dla innych stylów.